Sprint žen vyhrála Zaitsevová, Vítková na body nedosáhla

16.12.2011 15:30

Sprint žen byl ve znamení špatné střelby. Foukal velký vítr a tak 1, nebo 2 chyby byly úspěchem. První tedy dojela ruska Olga Zaitsevová. Olga udělala 1 chybu na střelnici a díky srovnatelnému běhu s druhou Domrachevovou dojela první. Druhá tedy dojela Darya Domrachevová z Běloruska. Ta odstřílela za 2, ale běžela o více jak 15 vteřin nejrychlejize všech, a tak jí to vyneslo druhé místo. Třetí dojela švédka Helena Ekholmová. Ta udělala stejně jako Zaitsevová 1 chybu, ale běžela až jako 8. a to jí posunulo na 3. příčku. Bezchybné závodnice byly jenom tři : Jialin Tangová z Číny ( 6.), Michela Ponzová z Itálie ( 12.) a kazaška Olga Poltoraninová (31.).

České reprezentanky zajeli špatný závod. Veronika Vítková dojela 44. a jako jedniná z češek se dostala do stíhačky. Veronika udělala 3 chyby na střelnici a 35. běžecký čas ji poslal na 44. místo. O jednu chybu více udělala Veronika Zvařičová tedy celkově 4 chyby a díky až 63. běžeckému času se propadla na 74. místo. Barbora Tomešová udělala na první střelbě 2 chyby a vypadalo to slušně. Ovšem na druhé střelbě netrefila žídný terč, a tak se 7 trestnými koly a 37. běžeckým časem do stačilo jen na 85. místo. Gabriela Soukalová do závodu nenastoupila.